W grudniu zawodnicy KS „1” Ożarów Mazowiecki spotkali się z olimpijczykiem, panem Andrzejem Krzepińskim. Było to nasze integracyjno-świąteczne spotkanie.

Andrzej Krzepiński to wszechstronny i utalentowany wioślarz warszawskiego AZS – AWF, 18-krotny mistrz Polski, wicemistrz świata w czwórce podwójnej (1986), olimpijczyk z Seulu (1988) i Barcelony (1992). Największy sukces odniósł podczas MŚ 1986 w Nottigham, gdzie zdobył srebrny medal w czwórce podwójnej (partnerzy: Sławomir Cieślakowski, Mirosław Mruk, Waldemar Wojda). Odznaczony m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (2001) i czterokrotnie srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. (olimpijski.pl) Prywatnie tata naszej zawodniczki Alicji. 

Pan Andrzej przygotował dla nas bardzo ciekawy wykład na temat swojej drogi sportowej. Opowiedział naszym młodym pływakom o swojej karierze, o trudach i radościach, relacjach z kolegami z Klubu. To był taki zastrzyk pozytywnej, dobrej energii oraz masy wskazówek z których można skorzystać w życiu sportowca, ale nie tylko. Pan Andrzej mówił o tym, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i czasami musimy odnaleźć w sobie siłę i wolę walki, a przede wszystkim motywację. Z drugiej strony w życiu sportowca są i takie momenty, w których to on motywuje swojego kolegę czy partnera klubowego do tego, żeby ten znalazł w sobie siłę do pokonywania wyzwań czy przeszkód.

Na przykładzie swojej historii nasz Gość przeprowadził nas przez ścieżkę swojej kariery, nie zawsze łatwej, nie zawsze oczywistej. Opowiedział o tym jak stawał na podium i odbierał medale, o tym, że były trudne momenty, ale przede wszystkim o swojej ciężkiej pracy. Systematyczna praca, to przede wszystkim dyscyplina, która daje zawodnikowi radość i osobistą satysfakcję z nabywania nowych umiejętności. 

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i spotkanie.

Wizualizujemy sukces – przedświąteczne spotkanie z olimpijczykiem panem Andrzejem Krzepińskim